O nas

Zakład Przetwórstwa Mięsnego Krzysztof Sobieraj

O nas

Zakład Przetwórstwa Mięsnego Krzysztof Sobieraj

29 lat

Historia

Historia zaczęła się ćwierć wieku temu w latach 90. XX wieku, w lutym 1991r. To prywatne, rodzinne przedsiębiorstwo produkcyjno – handlowo – usługowe o długiej już tradycji. Od początku działalności właścicielem jest Krzysztof Sobieraj. Początki działalność produkcyjnej odbywały się w niewielkich pomieszczeniach z jednym przyzakładowym sklepem. Zatrudniano wtedy kilka osób. Produkowane wyroby szybko zdobyły uznanie na rynku lokalnym, co było impulsem do kompleksowego remontu, modernizacji istniejącej bazy.

Z roku na rok zwiększano produkcję, a tym samym zatrudnienie. Pod okiem mistrza rokrocznie kształcono młodzież, która uczyła się tajemnic nowego fachu, a po ukończeniu szkoły znajdowała tu swoje miejsca pracy.Rok 2004 – rok przystąpienie Polski do Unii Europejskiej nie pozostał bez echa w działalności firmy. Rozpoczął się dynamiczny okres szukania nowoczesnych rozwiązań, które pozwoliły na dostosowanie się do potrzeb i wymogów europejskich. Powstała sieć sklepów firmowych, obecnie jest ponad 20. W 2005 roku zakład rozszerzył swoja działalność otwierając Dom Przyjęć ”Nestor” w Krzeszycach. Z roku na rok firma poddawana była sukcesywnym remontom, modernizacji i doposażeniu w coraz doskonalszy, zautomatyzowany park maszynowy. W 2011 roku poszerzono działalność o produkcję wyrobów garmażeryjnych. Na przestrzeni tych lat niewielki zakład wyrósł na nowoczesne przedsiębiorstwo z uprawnieniami eksportowymi do UE. Właściciel nie ukrywa, że przez te wszystkie lata był wierny jednej zasadzie, że jakość pojawi się dopiero wtedy, kiedy wraca klient, a nie towar. W swojej ofercie posiada bogatą gamę pozycji asortymentowych wyrobów wędliniarskich i podrobowych, z których najwyższym uznaniem i rosnącą popularnością cieszą się tradycyjne wyroby krzeszyckie, firmowej receptury. Wyroby odbierane są niemal wprost z linii produkcyjnej, a logo zakładu można spotkać na terenie gminy, powiatu, województwa, kraju i poza jego granicami.Wyroby Zakładu były prezentowane i degustowane na wielu konkursach branży wędliniarskiej. Zawsze cieszyły się uznaniem i były nagradzane m.in. ostatnie wyróżnienie w 2015 r. w konkursie pod patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi produkowana w zakładzie kiełbasa wiejska i szaszłykowa zostały uznane za produkty najwyższej jakości w przemyśle mięsnym, a w bieżącym roku Hit Roku przystąpił do konkursu organizowanego przez Instytut Certyfikacji i jakości Gospodarczo – Samorządowy HIT Wielkopolski i Ziemi Lubuskiej w Pile.

Wieloletnie doświadczenie zdobyte przez 27 lat działalności pozwoliło zbudować silną, solidną firmę, która cieszy się zaufaniem klientów.W chwili obecnej firma zatrudnia 85 osób, a w najbliższym czasie planuje zwiększyć zatrudnienie o 50%, a docelowo o wiele więcej. Zakład z brzydkiego kaczątka przerodził się w wielkiego, pięknego łabędzia, a stare, wyeksploatowane urządzenia zastąpił nowoczesny park maszynowy.

Nowy zakład na nowe 25-lecie

Uroczyste otwarcie nowego zakładu poprzedziła msza św. w kościele pw. św. Antoniego Padewskiego w Krzeszycach. Później już na terenie nowego zakładu przy ulicy Ogrodowej przecięto wstęgi i obecni mieli możliwość zwiedzenia zakładu połączonego z degustacją, czyli „Tacą Szefa”. Wyroby wędliniarskie przygotowane zostały z wykorzystaniem nowego parku maszynowego. Uroczystości przy ulicy Ogrodowej zakończył pokaz sztucznych ogni. Dalsza część świętowania odbyła się w Domu Przyjęć „Nestor”.6 lutego 2016 r. Zakład Przetwórstwa Mięsnego Krzysztof Sobieraj w Krzeszycach obchodził 25-lecie istnienia firmy połączone z otwarciem nowo wybudowanego obiektu w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 – 2013 „Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”. Operacja mająca na celu „Uruchomienie produkcji w nowym zakładzie masarniczym”. Współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach działania „Zwiększenie wartości dodanej podstawowej produkcji rolnej i leśnej” Całkowity koszt operacji: 13.735.462,00. Udział środków UE 5.494.184,80 zł. Wkład własny: 8.241.277,20 zł